AKTUALE

Fermerë, blegtorë, bletarë,e kultivues të prodhimeve të ndryshme bujqësore, artizanale dhe ushqimeve tradicionale, kanë ekspozuar prodhimet e tyre sot në

Ambasada e Turqisë në Kosovë ka reaguar ndaj shkrimit se Turqia po financon Islamin radikal në Kosovë. Lexojeni të plotë

Rezultati i zgjedhjeve dhe vendimi i Gjykatës Kushtetuese janë zgjidhja e krizës politike në të cilën gjendet Kosova, ka thënë

Është nënshkruar marrëveshja në mes të Prokurorit të Shtetit, Policisë së Kosovës dhe Projektit të BE-së, lidhur me mbështetjen në

Lëvizja Studentore e vitit 1997 e drejtuar nga Bujar Dugolli, Muhamet Mavraj, Driton Lajçi dhe Albin Kurti, e përkrahur dhe

Tejkalimi i ngërçit institucional mund të bëhet duke shkuar në zgjedhje të reja. Zgjidhje e mirë nuk është krijimi i

Komisioneri i tashëm i BE-së për Politikë Rajonale, Johannes Hahn, i cili në Komisionin e ardhshëm të BE-së do të

Me qëllim te identifikimit të problemeve ne aspektin e sigurisë ne fshatra, Ekipi Veprues per siguri ne Bashkesi, ka mbajtur sot nje takim me këshillat e fshatrave të komunës së Vitisë, anetaret e sigurise ne bashkesi si dhe policinë e Kosoves.  Zv. kryetari i komunës Hasan Aliu, u zotua se institucionet komunale të Vitisë do të bashkëpunojnë ngusht me akterët relevant që situata e sigurisë të jetë në nivelin e duhur. Ndërkaqkordinatori i EVSB-se Imri Emerllahu, ka prezentuar një historik të shkurtër mbi qëllimin, aktivitetet, rezulatet e EVSB-së nga formimi e deri më tani. Ndërkohë komandanti prancstacionit policorë në Viti Agim Lipovic, a ka paraqitur raportin 9 mujorë të policisë, duke theksuar se situata e sigurisë në komunën e Vitisë është relativisht e qetë,

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, njëherësh i nominuar për kryeministër të Kosovës nga LAN, ka theksuar

Sot në orët e hershme të mëngjesit, është përfshirë nga zjarri objekti I Drejtorisë së Bujqësisë dhe Pylltarisë, përkatësisht Drejtorisë

 • Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tradicionale”
 • Reagon ambasada turke: Turqia nuk financon Islamin radikal në Kosovë
 • PDK nuk ndryshon qëndrim
 • BE, mbështetje për Prokurorin dhe Policinë në luftë kundër korrupsionit
 • Sot 17 vjet, Lëvizja Studentore mobilizoi popullin
 • Më mirë zgjedhje se kryeministër konsensual!
 • Hahn: Kosovarët janë të varfër dhe u duhet ndihmë për zhvillim
 • EVSB mbajti takim me këshillat e fshatrave
 • Haradinaj: Nuk ka zarf, ka shumicë parlamentare
 • Komunikatë për media

LOKALE

Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tradicionale”

Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tr…

01-Tetor-2014

Fermerë, blegtorë, bletarë,e kultivues të prodhimeve të ndryshme bujqësore, artizanale dhe ushqimeve tradicionale, kanë ekspozuar prodhimet e tyre sot në Panairin e organizuar nga Drejtoria për Bujqësi e Pylltari së...

Lexo më shumë

LAJME LOKALE

 • Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tradicionale”

  Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tradicionale”

  01 Tetor 2014
  Fermerë, blegtorë, bletarë,e kultivues të prodhimeve të ndryshme bujqësore, artizanale dhe ushqimeve tradicionale, kanë ekspozuar
 • EVSB mbajti takim me këshillat e fshatrave

  EVSB mbajti takim me këshillat e fshatrave

  30 Shtator 2014
  Me qëllim te identifikimit të problemeve ne aspektin e sigurisë ne fshatra, Ekipi Veprues per siguri ne Bashkesi, ka mbajtur sot nje takim me këshillat e fshatrave të komunës së Vitisë, anetaret e sigurise ne bashkesi si dhe policinë e Kosoves.  Zv. kryetari i komunës Hasan Aliu, u zotua se institucionet komunale të Vitisë do
 • Komunikatë për media

  Komunikatë për media

  30 Shtator 2014
  Sot në orët e hershme të mëngjesit, është përfshirë nga zjarri objekti I Drejtorisë së
 1. LAJME QENDRORE
 • Reagon ambasada turke: Turqia nuk financon Islamin radikal në Kosovë

  Reagon ambasada turke: Turqia nuk financon Islamin radikal në Kosovë

  01 Tetor 2014
  Ambasada e Turqisë në Kosovë ka reaguar ndaj shkrimit se Turqia po financon Islamin radikal në Kosovë. Lexojeni të plotë reagimin e Ambasadës së Turqisë: Pretendimet e publikuara në lajmin në ueb sajtin tuaj ditën e kaluar (më 30 shtator) se Turqia po financon Islamin radikal ne Kosovë janë plotësisht të pabazuara, të rreme dhe qëllimkeqe. Lajmi në fjalë është publikuar edhe më herët në

KRONIKA E ZEZË

SPORT/KULTURË

SHOWBIZ

SHËNDETËSI/KURIOZITETE/TECH

              www.gazetaexpress.com

                     www.zeri.info

 

LAJMET E FUNDIT

 • Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tradicionale” Në Viti u mbajt Panairi “Ti ruajmë vlerat tona tradicionale”
 • Reagon ambasada turke: Turqia nuk financon Islamin radikal në Kosovë Reagon ambasada turke: Turqia nuk financon Islamin radikal në Kosovë
 • PDK nuk ndryshon qëndrim PDK nuk ndryshon qëndrim
 • BE, mbështetje për Prokurorin dhe Policinë në luftë kundër korrupsionit BE, mbështetje për Prokurorin dhe Policinë në luftë kundër korrupsionit
 • Sot 17 vjet, Lëvizja Studentore mobilizoi popullin Sot 17 vjet, Lëvizja Studentore mobilizoi popullin
 • Më mirë zgjedhje se kryeministër konsensual! Më mirë zgjedhje se kryeministër konsensual!

VIDEO REKLAMA

AKTIVITETI NË FACEBOOK

Njoftime/Shpallje

show

OPINIONE / EDITORIALE

 • Universiteti publik i Gjilanit të përmbush nevojat edhe të Preshevës , Bujanocit dhe Kumanovës Universiteti publik i Gjilanit të përmbush nevojat edhe të Preshevës , Bujanocit dhe Kumanovës
 • Partia Drejtësisë në Viti: Imamët u arrestuan padrejtësisht Partia Drejtësisë në Viti: Imamët u arrestuan padrejtësisht
 • "Kryqëzatat" ateiste antikombtare dhe antiislame në Kosovë "Kryqëzatat" ateiste antikombtare dhe antiislame në Kosovë
 • Roli i medias në edukimin e fëmijëve Roli i medias në edukimin e fëmijëve
 • Zgjedhjet e brendshme dhe reformat në degën e PDK-së, në Viti të pashmangshme Zgjedhjet e brendshme dhe reformat në degën e PDK-së, në Viti të pashmangshme
 • Platformë për Medvegjë , Bujanoc dhe Preshevë Platformë për Medvegjë , Bujanoc dhe Preshevë

FOTO LAJM

fotoejaves
 1. MË TË LEXUARAT
 • Shqiptari i parë në Parlamentin e Suedisë Shqiptari i parë në Parlamentin e Suedisë
 • Arrestim i personit të dyshuar për vrasje në Kllokot Arrestim i personit të dyshuar për vrasje në Kllokot
 • Komuna e Vitisë e para në Kosovë për lehtësira në biznes dhe performancë në administratë Komuna e Vitisë e para në Kosovë për lehtësira në biznes dhe performancë në administratë
 • Një rast shkaktim i rrezikut të përgjithshem në Viti Një rast shkaktim i rrezikut të përgjithshem në Viti
 • Nuk ka vend për panik sa i përket blerjes së kurbaneve për festën e Bajramit Nuk ka vend për panik sa i përket blerjes së kurbaneve për festën e Bajramit
 • Ja çfarë kërkoi Isa Mustafa nga Arben Gashi dhe të tjerët! Ja çfarë kërkoi Isa Mustafa nga Arben Gashi dhe të tjerët!

LAJME NGA DIASPORA

 • Shqiptari i parë në Parlamentin e Suedisë Shqiptari i parë në Parlamentin e Suedisë
 • E grabisin dhe e plagosin shqiptarin në vendin e punës E grabisin dhe e plagosin shqiptarin në vendin e punës
 • Bashkimi shpëton plakun zviceran nga vdekja, nominohet për çmimin për guxim Bashkimi shpëton plakun zviceran nga vdekja, nominohet për çmimin për guxim

Bashkohu në Facebook